Prihlásenie

Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Mailing list

Meniny


Dnes má sviatok

Nový Web ?

Potrebujete nový Web ?

Aj my bežíme pod nimi !!!

Dlhé roky a maximálna spokojnosť

Magnetic Motor

Magnetic Motor

Vhodné magnety sa vtedy len veľmi ťažko zháňali nuž sme použili opačný postup, magnet pohyblivý a stator zo železa. Čím ale nahradiť „vypadnutie“ na konci dráhy ? Zo skúseností zo SMOTom sme vedeli, že gulička na konci dráhy má dosť značnú rýchlosť ale ako opúšťa magnetické pole je brzdená priťahovaním späť. Samotná zotrvačnosť teda nebude stačiť, no a kaskády nás inšpirovali k myšlienke spriahnuť viacero častí tak aby keď jedna opúšťa magnetické pole, iná už naplno bola v zábere a ďalšia začínala. To dávalo nádej, že by spolu so zotrvačnosťou to mohlo nahradiť „vypadnutie“ na konci dráhy. Tak vznikla teda idea. Prakticky to vyzeralo tak, že sa použili tri statorové železá zohnuté z pásoviny a päť magnetov. Rovnako sme sa snažili použiť čo najviac dielov z plexiskla aby v prípade funkčnosti nás nik nepodozrieval, že je niekde zabudovaný skrytý pohonný mechanizmus. Nakoniec sa to ukázalo ako chyba lebo aj rotor bol skonštruovaný z dvoch tenkých kruhových platní, medzi ktorými boli magnety zovreté, celkom päť kusov.

Pôvodne nákresy a fotky sa nedochovali takže na fotografii môžete vidieť iné magnety, vložené pre predstavu ako boli rozmiestnené tie pôvodne, použil som opäť už spomínané magnety z nábytkových kovaní. Pôvodné magnety boli užšie, niečo dlhšie ale hlavne citeľne silnejšie. No a teraz k tomu najhlavnejšiemu, problém nastal vo chvíli, keď som chytil hriadeľ medzi prsty a udelil mu počiatočný impulz. Pri prudkom roztočení sa odstredivou silou niektorý magnet uvolnil a tým sa uvolnili aj všetky ostatné.

Pohľad na skazu ktorá nastala bol strašný, z magnetov zostali len črepiny pricapnuté na železá statora. Keby ma bolo napadlo každý magnet zabezpečiť aspoň klapkou sekundového lepidla sa to nemuselo stať ale nerátal som s takou odstredivou silou a tak sme došli o naše najlepšie, najsilnejšie magnety. Získal som ich vydolovaním z nejakého zahraničného krokového motorka alebo čo to bolo, a jediné čo o nich teraz už viem že boli veľmi krehké... Aby nedošlo k omylu, týmto nechcem povedať, že model bol funkčný aj keď nemôžem vylúčiť, že možno bol, neviem a možno sa k tomu ešte niekedy vrátim, v súčasnosti sa už dajú zohnať rôzne aj NIB magnety a videl som v jednom cenníku vhodné ... No vtedy pod dojmom tej hrôzy, vedomí si nemožnosti len tak ľahko získať nové magnety (jediný vtedy dostupný dodávateľ bol bývala Tesla Pramet Šumperk a ten nemal nič vhodné vo svojej ponuke) a súčasne po zverejnení druhej verzie MEGu J.L. Naudinom som sa začal intenzívne venovať tomu.

WUMa.


This page is copyright (c) 1996 - 2014

www.aufob.org

Komentáre

#1 | grabwurte dňa 19. júl 2017 20:05
#2 | grabwurte dňa 23. júl 2017 06:16
#3 | muniekole dňa 11. august 2017 17:58
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie istnieje kurowana zaś najporządniej istnieje mierzyć pod spodem w stosunku do słabnięcia liczbie zaczerwienienia facjacie tudzież modyfikacyj palnych, umorzenia wielkości, terminu wytrzymania i siły torsji i symultanicznych symptomów świądu, palenia zaś namiętność. Dwie fundamentalne wybiegi leczenia trądziku różowatego to miejscowe oraz http://laser-na-zmarszczki.pl/ ustnego specyfiki antybiotyczne. Kuracja laserowa uległaby także zaliczona jako gatunek leczenia. W trakcie gdy w szeregu kilku tygodni farmaceutyki notorycznie powodują nietymczasowe pocenie się, zaczerwienienie przeważnie cofa po zabiegu. Długofalowe terapia, zazwyczaj odkąd niejakiego do dwóch lat, przypadkiem wić się do trwałej inspekcji stanu przy niektórych pacjentów. Ondulacje rehabilitacja istnieje raz za razem konieczne, jednakże poniektórego kazusy topnieją po pewnym terminie zaś bytują trwale. Odmienne przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wspólnie spośród upływem okresu.
#4 | muniekole dňa 11. august 2017 19:01
Kuracja leczeniem trądziku różowatego nie istnieje kurowana a najpoprawniej jest oceniać pod spodem w stosunku do zminimalizowania ilości zaczerwienienia mordzie natomiast odmian łatwopalnych, ujarzmienia wielkości, okresu istnienia oraz potęgi wymiotów oraz symultanicznych znaków świądu, palenia zaś czułość. Dubel referencyjne sposoby leczenia trądziku różowatego to miejscowe tudzież http://lupiezpstry.net.pl/ doustne leki antybiotyczne. Rehabilitacja laserowa pozostała także przyporządkowana jako odmiana leczenia. Na przestrzeni jak w przeciągu kilku tygodni ekstrakty cyklicznie wywołują chwilowego pocenie się, zaczerwienienie najczęściej powraca po zabiegu. Długofalowe rehabilitacja, najczęściej od czasu jakiegoś aż do dwóch lat, prawdopodobnie prowadzić do trwałej ochrony stanu tuż przy poniektórych pacjentów. Ondulacje kuracja jest często potrzebnego, niemniej jednak niektóre losy topnieją po pewnym czasie tudzież zostają trwale. Odrębne casusy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wespół spośród przeciekiem frazeologizmu.
#5 | muniekole dňa 12. august 2017 06:11
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie jest kurowana natomiast najprawidłowiej istnieje oceniać poniżej wobec ujarzmienia kwoty zaczerwienienia mordzie a zmian palnych, powstrzymania ilości, czasu otrzymania natomiast potędze wymiotów oraz symultanicznych zwiastunów świądu, pykania i afekt. Dwójka pierwotne sposoby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe tudzież zmarszczki-nakatne.net.pl/ ustne medykamenty antybiotyczne. Rehabilitacja laserowa pokutowała również zaszufladkowana jako gatunek leczenia. W ciągu kiedy w biegu kilku tygodni środki często niosą czasowe pocenie się, zaczerwienienie tak bywa cofa po zabiegu. Długookresowego terapia, z reguły od czasu jakiegoś do dwóch latek, może ciągnąć się do trwałej lustracji stanu przy poniektórych pacjentów. Trwałe kuracja jest cyklicznie niepotrzebnego, jednak poniektóre przypadki topnieją po jakieś okresie oraz utrzymują mocno. Przyjezdne trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się pospołu z przeciekiem okresu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Vygenerované za: 0,09 sekúnd
540,927 návštev