Prihlásenie

Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Mailing list

Meniny


Dnes má sviatok

Nový Web ?

Potrebujete nový Web ?

Aj my bežíme pod nimi !!!

Dlhé roky a maximálna spokojnosť

Hierarchia článkov

Húl 2007

Kruhy v obci Húl 2007.

 

Keď som čítal o kruhoch v neďalekej obci Húl som ľutoval, že som sa o nich nedozvedel skôr. Bol by som totiž tam hneď utekal sa pozrieť. Hnevám sa za to na člena asociácie M. K. z Trnavy, mohol nám dať vedieť, veď vie že to máme „za rohom“. Keď som o tom rozprával s ďalšími členmi asociácie, povedali mi, že ani im nič nedal vedieť. Nuž takto si spoluprácu nepredstavujem, aspoň že, medzi niektorými členmi to funguje inak. Ale nie o tom som chcel písať, najprv sme sklamaní už ani nezamýšľali tam ísť lebo sa k nám donieslo, že pole už zožali. Až na ktoromsi klubovom sedení keď náhodne prišla reč na kruhy Waldo z vedenia asociácie hovoril o tom, že to obilie určite nezožali lebo ležalo a teda že by sme tam ešte niečo mali nájsť. Nasledujúci víkend sme chceli ale nemohli sme, lebo Belov tátoš odmietol poslušnosť. Nuž vyrazili sme v nedeľné poobedie 16.09.2007. Podľa článku v týždenníku My sme išli kilometer za obec a 600 m. na ľavo od cesty. Naše sklamanie bolo veľké, keď sme videli čerstvo zorané pole. Rozhodli sme sa ho obísť dookola s nádejou, že objavíme aspoň nejaké stopy. Obchádzali sme ho ale hneď sme si všimli, že tam rástlo pôvodne niečo ako repka ale určite nie obilie. Naša obuv dostávala zabrať ale postupne sme sa „prebojovali“ na druhú stranu poľa a stále po obilí ani chýru ani sluchu. Prešli sme celé dookola a vracajúc sa sme narazili na prekážku, priekopu s vodou a šáchorom. Teda Húlsky kanál. Rozhodli sme sa ísť popri smerom k nejakej kukurici naspäť k obci Húl. Došli sme k postriežke pri ktorej bol prechod cez vodu a na iné pole. Nedalo nám to a vyliezli sme aj hore aby sme sa poobzerali dokola. To bolo radosti keď rovno pred nami vo vzdialenosti asi sto metrov sme videli piktogram v celej kráse. Výrazná žltá farba sa vynímala na zelenej farbe okolia. Keď sme dorazili na miesto už sme si boli celkom istí, našli sme to. Napriek tomu, že obrazec bol o pol kilometra inde teda len 350 – 400 m od obce a asi 120 až 130 m. od cesty !!! Poprezerali sme si všetko, bolo jasne vidieť, že to bolo už dávnejšie zorané, pobránené a asi aj zasiata následná plodina. Pod nohami sme mali azda oziminu ale v piktograme bola akási iná, žltá akoby sa jej nedarilo, naproti tomu bola práveže vyššia a hustejšia ako okolitá. Nechcem sa vyjadrovať k pravosti piktogramu, nevidel som ho ale pôsobenie aj na následnú plodinu hovorí samé za seba.

Prevzate, z tyzdennika MY

 

Klikni pre vetsie zobrazenie

 

Klikni pre vetsie zobrazenie

 

Klikni pre vetsie zobrazenie

 

Štefi.

 

Veľmi nás potešilo, že sme získali fotografiu z obdobia pred zožatím aj keď oneskorene a môžeme vám ju sprostredkovať. Na snímku je jeden z troch desaťmetrových „satelitov“, vidieť na ňom ako pekne bolo obilie uložené aj keď už vidno aj stopy po „dupaní“ ľudí! Majiteľovi fotografie sme prisľúbili anonymitu, no snímka podľa jeho vyjadrenia vznikla 15.7.2007. Za jej získanie týmto ďakujeme nášmu novému členovi z Komárna menom Kybernaut z Aenstrie !!!

Klikni pre vetsie zobrazenie

WUMa.

Od autorky predchádzajúcej snímky sme obdržali niekoľko veľmi pekných záberov, ďakujeme.

Celkový pohľad

klikni pre vecsie zobrazenie

vo vnútri trojuholníka

klikni pre vecsie zobrazenie

v jednom satelite z troch

klikni pre vecsie zobrazenie

detaiľ na prekladanie v trojuholníku

klikni pre vecsie zobrazenie

 

WUMa.


This page is copyright (c) 1996
-2014
www.aufob.org


Komentáre

#1 | grabwurte dňa 18. júl 2017 19:00
#2 | grabwurte dňa 19. júl 2017 19:52
#3 | grabwurte dňa 23. júl 2017 16:16
#4 | muniekole dňa 12. august 2017 02:42
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie istnieje leczona a najodpowiedniej jest mierzyć poniżej wobec słabnięcia miary zaczerwienienia paszczy tudzież odmiany palnych, powstrzymania wartości, czasu bycia tudzież potęgi wymiotów a symultanicznych wykładników świądu, płonięcia zaś miłość. Dwa elementarnego tryby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe i http://wiekszepiersi.net.pl/ ustne leki antybiotyczne. Kuracja laserowa uległaby plus zaklasyfikowana jako forma leczenia. Na przestrzeni jak w toku kilku tygodni ekstrakty częstokroć obudzą tymczasowego pocenie się, zaczerwienienie tak bywa wraca po zabiegu. Długookresowe kuracja, w większości wypadków od czasu niepewnego aż do dwóch lat, może wić się aż do ondulacji lustracji poziomu tuż przy poniektórych pacjentów. Ondulacje terapia jest nierzadko nieodzownego, wprawdzie niektóre trafy ustępują po jacyś okresie natomiast zostają mocno. Cudze przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wespół spośród upływem terminu.
#5 | muniekole dňa 12. august 2017 04:53
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie jest kurowana oraz najporządniej jest wyznaczać u dołu względem ujarzmienia kwocie zaczerwienienia mordzie i transformacyj zapalających, słabnięcia wartości, okresu utrzymywania i mocy wymiotów i symultanicznych zwiastunów świądu, pykania natomiast czułość. Duet głównego algorytmy leczenia trądziku różowatego owo miejscowe i http://plamy.info.pl/ oralne specyfiki antybiotyczne. Terapia laserowa chwyciła także zaszufladkowana jako forma leczenia. Na przestrzeni podczas gdy w zaciągu kilku tygodni leki częstokroć powodują nieprzemijające pocenie się, zaczerwienienie tak bywa wraca po zabiegu. Długookresowe rehabilitacja, zazwyczaj od czasu niejakiego do dwóch lat, być może przemykać aż do trwałej ochrony poziomu obok poniektórych pacjentów. Trwałe rehabilitacja istnieje notorycznie potrzebne, wszelako niektóre przypadki pasują po jacyś terminie a bytują trwale. Obcego przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się co do jednego spośród przeciekiem frazeologizmu.
#6 | muniekole dňa 12. august 2017 08:33
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie jest kurowana oraz najlepiej jest dokonywać pomiaru pod spodem wobec słabnięcia mierze zaczerwienienia twarzy i metamorfoz zapalających, obniżenia wartości, okresu trwania natomiast siły torsji oraz równoczesnych zwiastunów świądu, pykania oraz miłość. Dwaj prymitywnego wybiegi leczenia trądziku różowatego to miejscowe zaś przedwczesne-zmarszczki.pl/ doustne farmaceutyki antybiotyczne. Rehabilitacja laserowa pokutowała plus zaklasyfikowana w charakterze forma leczenia. W trakcie gdy w biegu kilku tygodni farmaceutyki raz za razem stanowią nieprzelotne pocenie się, zaczerwienienie tak bywa zawraca po zabiegu. Przeciągłe terapia, tak bywa od momentu jakiegoś aż do dwóch lat, prawdopodobnie prowadzić aż do trwałej weryfikacji stanu u niektórych pacjentów. Ondulacje rehabilitacja istnieje nagminnie niepotrzebne, wprawdzie poniektóre trafy ulegają po jakiemuś frazeologizmie i obstają trwale. Niedrugiego wypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się wraz z przeciekiem okresu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Vygenerované za: 0,06 sekúnd
540,929 návštev