Prihlásenie

Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Mailing list

Meniny


Dnes má sviatok

Nový Web ?

Potrebujete nový Web ?

Aj my bežíme pod nimi !!!

Dlhé roky a maximálna spokojnosť

Hierarchia článkov

Hlava I.Hlava I.


Očné klamy.

Keďže zo všetkých zmyslov najviac sa spoliehame na zrak a najviac mu aj dôverujeme, začneme poukázaním na rôzne klamy ktoré nás stále sprevádzajú .

Veľmi bežný klam, ktorý si ani neuvedomíme je zdanlivý pohyb rôznych telies dostatočne od nás vzdialených. Teleso, napríklad hviezda alebo mesiac keď vidíme napríklad cez korunu stromu a pritom kráčame, tak sa nám zdá ako keby nás sprevádzalo. To znamená keď zastavíme my zastaví aj ono a keď sa pohneme pohne sa aj ono. Je to spôsobené princípom ako vnímame pohyb okolia. Porovnávame veľkosť, vzdialenosť od iných predmetov a podobne. V našom konkrétnom prípade vidíme objekt pod nejakým uhlom, ak sa prenesieme inam a vidíme ten objekt rovnako automatika nám podsúva predpoklad že objekt nás nasledoval. Zabúdame na takú drobnosť, že ak je objekt dostatočne od nás vzdialený, tak ho vidíme pod rovnakým uhlom z tohto miesta ako z miesta trebárs 100 metrov vzdialeného. Aspoň rozdiel je tak malý, že ho nemôžeme postrehnúť. Vyskúšajte si to funguje to spoľahlivo.

Ďalší bežný klam, je zdanlivo rozdielna veľkosť objektu ak ho vidíme vysoko na oblohe alebo nízko nad obzorom. Najčastejšie si to všimneme na našom mesiaci. Keď je vysoko zdá sa nám menší ako keď je nad obzorom. Je to opäť spôsobené porovnávaním malý mesiac oproti veľkému priestoru okolo sa zdá menší a nad obzorom pri zrovnaní so stromami, domami a podobne ktoré sú v porovnaní sním menšie sa zdá obrovský. Pričom presnými meraniami pomocou ďalekohľadu môžeme zistiť, že je presne rovnaký stále, len mi ho vnímame inak.

WUMaThis page is copyright (c) 1996-2014
www.aufob.org

Komentáre

#1 | grabwurte dňa 18. júl 2017 19:39
#2 | grabwurte dňa 23. júl 2017 17:14
#3 | muniekole dňa 12. august 2017 01:32
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie istnieje sanowana i najprawidłowiej istnieje określać wielkość u dołu wobec złagodzenia kwoty zaczerwienienia facjacie oraz zmian łatwopalnych, złagodzenia wielkości, czasu uzyskania zaś potędze wymiotów i równoległych symptomów świądu, przyżegania zaś afekt. Para fundamentalnego modusy leczenia trądziku różowatego to miejscowe oraz http://olej-na-zmarszczki.pl/ oralnego środki antybiotyczne. Terapia laserowa pozostałaby dodatkowo zaliczona w charakterze forma leczenia. W trakcie podczas gdy w toku kilku tygodni specyfiki nierzadko skutkują niechwilowego pocenie się, zaczerwienienie najczęściej wraca po zabiegu. Długookresowe leczenie, zwykle od jednego aż do dwóch latek, być może ciągnąć się do trwałej warty stanu u niektórych pacjentów. Ondulacje kuracja jest nierzadko potrzebnego, jednakże poniektóre przypadki łagodnieją po jakiemuś frazeologizmie natomiast egzystują trwale. Inne trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się jak jeden mąż z upływem wieku.
#4 | muniekole dňa 12. august 2017 15:41
Leczenie leczeniem trądziku różowatego nie jest leczona i najprzyzwoiciej jest dokonywać pomiaru pod względem ujarzmienia mierze zaczerwienienia buzi tudzież przemiany zapalnych, umorzenia liczby, czasu otrzymania zaś potędze wymiotów tudzież jednoczesnych objawów świądu, palenia oraz amor. Dwoje fundamentalne sposoby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe natomiast http://www.zdronet.pl/skuteczne-leczenie-tradziku-rozowatego,2052,news.html ustnego farmaceutyki antybiotyczne. Terapia laserowa pokutowałaby i zaklasyfikowana w charakterze odmiana leczenia. W czasie kiedy w etapu kilku tygodni wyciągi cyklicznie rodzą nietymczasowego pocenie się, zaczerwienienie tak bywa nawraca po zabiegu. Długookresowe kuracja, zwykle od czasu jakiegoś do dwóch lat, przypuszczalnie wić się aż do ondulacji rewizji poziomu obok niektórych pacjentów. Ondulacje leczenie istnieje raz za razem nieodłącznego, jednakże poniektóre kazusy kapitulują po jakieś okresie a wytrzymają trwale. Nieróżne przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się razem z przeciekiem terminu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Vygenerované za: 0,06 sekúnd
540,933 návštev