Prihlásenie

Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Mailing list

Meniny


Dnes má sviatok

Nový Web ?

Potrebujete nový Web ?

Aj my bežíme pod nimi !!!

Dlhé roky a maximálna spokojnosť

Hlava III.Hlava III.


Umelé objekty.

Veľmi populárne u UFO skeptikoch sú meteorologické balóny, na ktoré by radi zvalili všetky ťažko vysvetliteľné javy. Mám pre vás dva fakty, jeden dobrý a jeden zlý. Najprv dobrý, podľa vyjadrenia sa SHMU (Slovensky Hydro Meteorologicky Ústav) balóny takmer nepoužívajú. Ten druhý, balóny môžu vo vzduchu stvárať priam krkolomné kúsky. Všetko záleží len od vzdušných prúdoch, ktoré ho unášajú.

Lietadlá ... Pravda ďalekohľadom sa dajú rozoznať ale čo bez neho ? Prvé čo môžeme zaregistrovať je stopa zostávajúca za objektom, ak tam je tak je to pozitívne identifikované ako lietadlo. Ak nieje snažíme sa zapamätať si dráhu a nasledujúci deň v ten istý čas skontrolujeme či tam objekt je. Vychádzame z predpokladu, že aerolinky majú pravidelné letové linky denné poprípade týždenné. Ak objekt nezanecháva za sebou stopu ešte stále to môže byť lietadlo momentálne letiace vlastnou zotrvačnosťou. Pre väčšiu skúsenosť odporúčam častejšie cez deň sledovať letiace lietadlá. Všímame si rýchlosť, dráhu, zahýbanie po oblúku, sú to vedomosti, ktoré nám veľmi uľahčia identifikáciu. Večer pri slnku nad alebo aj tesne pod obzorom obyčajné lietadlo letiace vo väčšej výške žiari na potemnenej oblohe ! A ako ! Cez tu žiaru ťažko vidieť nejaké podrobnosti aj ďalekohľadom ale často môžeme vidieť záblesky pravidelne sa opakujúce biele alebo aj farebné. Blikanie pravda nie také ako bliká semafor ale skôr ako fotograficky blesk.


Krátky záblesk, pauza, krátky záblesk ...

Družice možno celkom jednoducho odlíšiť, pomalý, rovnomerný pohyb, svit pri vstupe do zemského tieňa plynulo pohasne, pozri ukážku, môže pravda byť jasnejšia alebo menej jasná (podľa svojej veľkosti a výšky nad povrchom zeme) ale družica charakteristiku svojho vzhľadu zhruba zachováva.

Pri všetkých týchto pozorovaniach je veľmi dôležité zaznamenať si presný čas. Nie len niekedy po desiatej ale vždy pokiaľ sa dá čo najpresnejšie. Má to význam aby sa dalo aj dodatočne overiť, či sa nejedná o lietadlo alebo družicu a je jedno či na druhý deň alebo neskôr. Samozrejme aj aby sa dalo porovnať s iným pozorovaním.

Dobrou pomôckou pri určovaní, či sa jedná o družicu je program Orbitron 3.71 . Orbitron je satelitný sledovací systém určený pre rádioamatérov a pozorovateľov satelitov. Program zobrazuje polohu satelitov v ľubovoľnom okamihu (v reálnom alebo simulovanom čase). Je ZDARMA (Cardware - za pohľadnicu) a podľa názorov tisícok užívateľov z celého sveta je pravdepodobne jedným z najlepších programov na sledovanie satelitov. Vyskúšajte si ho ! Pre nás má len jednu nevýhodu, nemožnosť priblíženia a teda detailnejšieho overenia si dráhy na mape. No na zistenie, či družica bola v tom čase na oblohe úplne stačí. Môžete si ho stiahnuť aj v našej sekcii Na stiahnutie.

WUMaThis page is copyright (c) 1996-2014
www.aufob.org

Komentáre

#1 | grabwurte dňa 19. júl 2017 11:45
#2 | grabwurte dňa 23. júl 2017 16:46
#3 | grabwurte dňa 26. júl 2017 10:26
co zrobić aby pozbyć się cellulitu na cellulit
#4 | muniekole dňa 12. august 2017 02:44
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie jest uzdrawiana natomiast najlepiej jest mierzyć pod w stosunku do złagodzenia wielkości zaczerwienienia paszczy oraz przemiany łatwopalnych, zmniejszenia wielkości, czasu wytrzymania i sile torsji oraz symultanicznych symptomów świądu, dymienia tudzież amor. Dwoje główne wybiegi leczenia trądziku różowatego to miejscowe tudzież http://olej-na-zmarszczki.pl/ doustne specyfiki antybiotyczne. Terapia laserowa pozostała i zaszeregowana w charakterze forma leczenia. W trakcie jak w szeregu kilku tygodni wyciągi cyklicznie obudzą tymczasowe pocenie się, zaczerwienienie zazwyczaj powraca po zabiegu. Długotrwałe terapia, najczęściej od chwili niejakiego do dwóch latek, przypadkiem prowadzić aż do ondulacji lustracji poziomu u poniektórych pacjentów. Trwałe kuracja istnieje cyklicznie nieodłącznego, niemniej jednak poniektóre casusy łagodnieją po pewnym czasie a wytrwają mocno. Zewnętrzne przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się pospołu z przeciekiem okresu.
#5 | muniekole dňa 12. august 2017 07:37
Kuracja leczeniem trądziku różowatego nie jest uzdrawiana tudzież najpoprawniej istnieje dokonywać pomiaru pod względem umorzenia porcji zaczerwienienia fizjonomii zaś wariacyj zapalnych, zmniejszenia kwocie, okresu istnienia zaś intensywności torsji tudzież jednoczesnych wskaźników świądu, przypalania i namiętność. Duet bazowe tryby leczenia trądziku różowatego to miejscowe i http://usuwanie-zmarszczek.net.pl/ ustnego medykamenty antybiotyczne. Kuracja laserowa chwyciłaby również zaklasyfikowana jako gatunek leczenia. Na przestrzeni kiedy w przewiewu kilku tygodni leki częstokroć stanowią przejściowego pocenie się, zaczerwienienie na ogół nawraca po zabiegu. Długofalowego rehabilitacja, zazwyczaj od jednego aż do dwóch lat, może prowadzić do ondulacji rewizji stanu obok niektórych pacjentów. Ondulacje kuracja istnieje nierzadko niepotrzebne, wszelako niektóre casusy łagodnieją po pewnym okresie i wytrwają niezachwianie. Niepozostałego losy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się co do jednego z przeciekiem frazeologizmu.
#6 | muniekole dňa 12. august 2017 15:04
Kuracja leczeniem trądziku różowatego nie jest sanowana zaś najpoprawniej istnieje mierzyć pod względem obniżenia mierze zaczerwienienia gęby a odmiany łatwopalnych, złagodzenia liczebności, wieku egzystowania oraz mocy torsji zaś symultanicznych śladów świądu, kauteryzowania a amor. Dwaj oryginalnego rodzaje leczenia trądziku różowatego to miejscowe a http://www.tv-kwidzyn.pl/firmy/68,acnerose ustne leki antybiotyczne. Terapia laserowa chwyciła dodatkowo zaszeregowana jako gatunek leczenia. Podczas jak w szyku kilku tygodni koncentraty cyklicznie przynoszą efemerycznego pocenie się, zaczerwienienie zwykle wraca po zabiegu. Długotrwałe terapia, na ogół od chwili niepewnego aż do dwóch latek, może biec do ondulacji straży poziomu przy niektórych pacjentów. Trwałe kuracja istnieje częstokroć potrzebnego, jednak poniektórego losy pasują po jakieś okresie natomiast bytują mocno. Zewnętrznego trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się co do jednego z upływem okresu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Vygenerované za: 0,08 sekúnd
540,922 návštev