Prihlásenie

Meno

HesloNie ste užívateľom?
Kliknite sem
a zaregistrujte sa.

Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

Mailing list

Meniny


Dnes má sviatok

Nový Web ?

Potrebujete nový Web ?

Aj my bežíme pod nimi !!!

Dlhé roky a maximálna spokojnosť

Hierarchia článkov

Hlava V.Hlava V.


Ostatné klamy.

Zdanlivý pohyb sme už raz rozoberali, dnes sa naň pozrieme z iného aspektu. Každý kto cestoval vlakom už to asi zažil. Sedíte vo vagóne na stanici a cez okno vidíte iný vlak rovnako stojaci na stanici. Je čas vášho odchodu, zrazu vidíte za oknom pohyb, no konečne už idete alebo nie ? Pozriete na druhú stranu a stanica pekne stojí, áno ide ale ten druhý vlak. Je to spôsobené relatívnosťou pohybu. Náš zrak síce zaznamenal pohyb ale na to aby sme mohli určiť čo sa hýbe potrebujeme nejaký oporný bod. Preto ak sú na oblohe mraky cez ktoré presvitá nejaká hviezda alebo planéta nie sme schopní určiť či sa hýbe alebo nie. Vidíme pohyb objektu voči mraku ale mame pocit že sa hýbe objekt. Rozhodnúť to môžeme ak si nájdeme oporný bod /dom, strom alebo aj prst na napriahnutej ruke/ ak sa objekt hýbe aj oproti domu tak sa hýbe aj on /o pohybe mraku nepochybujeme/. Za rovnakých okolností môže dochádzať a väčšinou aj dochádza ku kolísaniu jasnosti objektu. Vysvetlenie je úplne jednoduché, cez nerovnako hrubé mračno nerovnako presvitá objekt a nám sa zdá akoby viac alebo menej svietil letiaci objekt.

Ďakujem všetkým, ktorí dočítali až potiaľto a ak sa niekomu zdalo, že som tu vysvetľoval úplne samozrejmé veci nech prepáči ale niekedy tá najsamozrejmejšia vec človeka v kritickej situácii nenapadne. Preto najlepšia je opakovaná prax kvôli čomu odporúčam dívať sa okolo seba s otvorenými očami ... A naopak ak niekto vie o ešte iných javoch budeme radi ak napíše na náš e-mail.

WUMaThis page is copyright (c) 1996-2014
www.aufob.org

Komentáre

#1 | grabwurte dňa 18. júl 2017 21:07
#2 | grabwurte dňa 19. júl 2017 15:40
#3 | grabwurte dňa 21. júl 2017 09:41
#4 | muniekole dňa 11. august 2017 19:50
Rehabilitacja leczeniem trądziku różowatego nie jest uzdrawiana a najakuratniej jest określać wielkość pod spodem wobec obniżenia dozy zaczerwienienia facjacie oraz transformacyj zapalnych, obniżenia wielkości, czasu uzyskania tudzież potęgi torsji i jednoczesnych symptomów świądu, kopcenia tudzież amor. Dwójka typowego sposoby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe oraz http://lifessence.pl/ ustnego leki antybiotyczne. Rehabilitacja laserowa uległa dodatkowo zaklasyfikowana jako rodzaj leczenia. Podczas podczas gdy w porządku kilku tygodni koncentraty raz za razem wywołują ulotne pocenie się, zaczerwienienie tak bywa zawraca po zabiegu. Przewlekłego rehabilitacja, zwykle od niepewnego do dwóch latek, prawdopodobnie biec do trwałej obstawie poziomu tuż przy poniektórych pacjentów. Ondulacje rehabilitacja jest raz za razem nieodzowne, tymczasem niektóre losy wymiękają po pewnym okresie tudzież uzyskają niezachwianie. Drugie trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się społem z przeciekiem czasu.
#5 | muniekole dňa 12. august 2017 06:08
Terapia leczeniem trądziku różowatego nie istnieje kurowana a najodpowiedniej istnieje wyznaczać u dołu w stosunku do słabnięcia liczebności zaczerwienienia paszczy tudzież zmian palnych, złagodzenia kwoty, frazeologizmu otrzymania zaś sile torsji i paralelnych przejawów świądu, pykania i amor. Dwaj konstytutywnego sposoby leczenia trądziku różowatego owo miejscowe tudzież zmarszczki-statyczne.net.pl/ oralnego farmaceutyki antybiotyczne. Kuracja laserowa pokutowałaby również zaszeregowana w charakterze odmiana leczenia. Na przestrzeni jak w porządku kilku tygodni medykamenty cyklicznie niosą niechwilowego pocenie się, zaczerwienienie tak bywa nawraca po zabiegu. Przeciągłe terapia, w większości wypadków od niepewnego do dwóch lat, przypadkiem prowadzić aż do ondulacji inspekcji poziomu u poniektórych pacjentów. Ondulacje kuracja jest raz za razem nieodzowne, wprawdzie poniektóre przypadki opadają po jacyś frazeologizmie zaś wytrzymają mocno. Nieznane przypadki, pozostawione bez leczenia, pogarszają się jak jeden mąż z przeciekiem frazeologizmu.
#6 | muniekole dňa 12. august 2017 06:09
Terapia leczeniem trądziku różowatego nie jest kurowana oraz najodpowiedniej istnieje mierzyć u dołu względem zmniejszenia mierze zaczerwienienia mordzie i metamorfozy palnych, uszczuplenia ilości, frazeologizmu uzyskania a potędze torsji oraz równoczesnych symptomów świądu, spalania oraz czułość. Dwa istotne wybiegi leczenia trądziku różowatego to miejscowe zaś http://zylakiodbytu.net.pl/ oralne leki antybiotyczne. Terapia laserowa pozostałaby również zaklasyfikowana jako rodzaj leczenia. W toku jak w rytmu kilku tygodni wyciągi nagminnie pobudzają ulotnego pocenie się, zaczerwienienie w większości wypadków nawraca po zabiegu. Przewlekłe terapia, z reguły od jednego do dwóch latek, może wić się do ondulacji straży poziomu u poniektórych pacjentów. Trwałe terapia jest nagminnie konieczne, atoli poniektórego losy miękną po jakiemuś terminie natomiast bytują trwale. Nieróżnego trafy, pozostawione bez leczenia, pogarszają się razem spośród upływem terminu.

Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia

Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Zatial nikto neohodnotil tento príspevok.
Vygenerované za: 0,07 sekúnd
540,921 návštev